תורמים לבנה - בונים יחד


הצורך

במשך עשור, פעילות הקהילה היהודית בקפריסין – חב"ד, הולכת, צומחת וגדלה. לא עוצרים אפילו לרגע: שיעורים, חוגים, בית ספר, גן ילדים, חתונות, בר מצוות, מקווה טהרה, בית כנסת, סעודות שבת וחג, פעילות צדקה וחסד – הכל קורה במקום אחד, בניין אחד המהווה בית שני לכולנו.

לאחר עשר שנות פעילות, המקום צר מלהכיל. בסעודות השבת הסועדים נכנסים במשמרות, בתפילות החגים יש צורך להשכיר אולמות חיצוניים. כשיש מקום בלב – לכולם יש מקום. כל אחד מרגיש בבית, אבל הבית כבר קטן.

 

ההזדמנות

הבניין החדש לפני שיפוץלפני כ-3 שנים לאחר חיפושים רבים, נמצא בניין אידיאלי שיתאים למגוון הפעילויות והפרוייקטים של המרכז ויהיה מסוגל להכיל אירועים גדולים יותר, בניין שהולם את הצרכים של הקהילה היהודית בקפריסין. עלותו עמדה אז על כ-1.1 מליון יורו, ללא אפשרות למשא ומתן. עם פרוץ המשבר הכלכלי בקפריסין נעשה ניסיון נוסף לרכוש את הבנין, אך אז עלותו נאמדה בכ-900 אלף יורו.

ברבעון האחרון של שנת התשע"ד – 2014, פנו הבעלים בהצעה ובקשה למכור את הבנין. המחיר כעת עומד על 568 אלף יורו – מציאה של ממש בכל קנה מידה. 

רוצים לראות כיצד יראה בעתיד מרכז חב"ד קפריסין? בואו לביקור, לחצו כאן!

לאחר השיפוץ וההתאמה, המבנה המרכז החדש יכיל את כל צורכי הקהילה, בינהם: בית כנסת, מקווה טהרה לגברים, חדרי לימוד, מוזיאון, ספרייה, מסעדה כשרה וגן ילדים. על מנת שלא לפספס את ההזדמנות ניתנה מקדמה ונחתם החוזה - כעת אנו פונים אליכם.

 

איך אפשר להשתתף?

הבניין החדשעל מנת לאפשר לכל אחד מהידידים לקחת חלק בזכות ובהזדמנות שבאה לידנו, אנו פונים לקהל ידידינו בבקשה להיות שותפים באמצעות 'לבנה' – אבן אחת מתוך 568, בתרומה של 1000 יורו, כך נשלים את רכישת הבניין - יחד נגדל ונפרח.

בעת חנוכת המרכז החדש יוצב קיר זיכרון עם שמות כל התורמים לברכה והצלחה. רוצים לראות כמה לבנים כבר נתרמו? מתעניינים מי כבר שותף? לחצו כאן

כל האפשרויות למתן התרומה פתוחות – מזומן, צ'קים, העברה בנקאית, תשלומים בכרטיס אשראי והוראת קבע.

בונים יחד את מרכז הקהילה היהודית בקפריסין – הצטרפו עכשיו, לחצו כאן!