לפני הכל, תודה! תודה על השותפות והנאמנות לאורך כל הדרך בפעילותנו להרמת קרן היהדות בקפריסין. זכיתם להיות שותפים, מקימים, מייסדים ותומכים של מקווה הנשים בקפריסין, שנחנך בחנוכה תשס"ה (2005), כשנתיים לאחר שהגענו לקפריסין בשליחותו של הרבי מליובאוויטש.

MIKVE_000.jpeg MIKVE_001.jpeg MIKVE_002.jpeg

הקמת המקווה הייתה מורכבת ומאתגרת, ובעקבות הצורך העצום יצאה לדרך עוד קודם מציאת התקציב, ותודות לחברים שכמותכם השלמנו פרוייקט מדהים בעלות של 187,000 אירו. מאז ברוך ה' זכו אלפי נשים להתארח במקווה נקי ומפואר, בסטנדרטים הגבוהים בעולם בתחומי ההגיינה והכשרות, כשהוא משרת בכל ימות השנה את נשות הקהילה ואלפי המטיילות הפוקדות את המדינה. כידוע, החוויה האישית הטובה במקווה, משמעותית ביותר למבנה המשפחה היהודי. לכן, פעלנו תמיד והשתדלנו ככל יכולתנו להעניק לנשים הבאות בשערי המקווה את החוויה הטובה, המפנקת והמקודשת ביותר.

מטבע הדברים, למרות רמת האחזקה הגבוהה, ישנו בלאי טבעי שמצטבר במשך השנים, ובאופן מוגבר בחדרים המכילים נוזלים ולחות באופן תמידי. בנקודת הזמן, יש לנו הזדמנות חד פעמית לחדש את מבנה מקווה הטהרה - אנו עומדים כעת בזמן מצויין בו עדיין לא החלה תנועת המטיילים והמבקרים הרבים. עומדים בפנינו 3 שבועות בהם נוכל לשפץ את המקווה ולהחזיר אותו לסטנדרטים להם הוא שייך. על פי הערכת אנשי המקצוע המקומיים שהזמנו עבור שיפוץ המקווה, עלות החידוש עומדת על 26,000 אירו.

שיקום המקווה יצא לדרך בספירת העמור, זמן תיקון המידות והתעלות רוחנית, ובמרכזם ל"ג בעומר - יום חגו של התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי, שעסק בטהרת עם ישראל - "כדאי הוא רבי שמעון לסמוך עליו בשעת הדחק". אנא היו שותפים בפרויקט החשוב והקדוש הזה, בו מורשת ישראל וטהרת ישראל תמשך בזכותכם, ותזכו להתברך בשפע ברכה והצלחה בכל המצטרך לכם וליקיריכם.

הצטרפו אלינו כעת ויחד נמשיך להרים את קרן הטהרה בקפריסין. ניתן לעשות זאת בלחיצה כאן.


הרבנית שיינדל והרב אריה זאב רסקין

 

* * * 

מצו"ב כמה תמונות הממחישות במעט את מצב נזקי הזמן אותם ברצוננו לתקן:

רטיבות שהצטברה בקירות המבנה במשך השנים (לצורך הטיפול יש לבצע פתיחה, איטום, חיפוי והדבקה מחדש של האריחים), כך גם בור הטבילה (דרוש חיזוק, החלפת קרמיקות, חידוש חומרי איטום), הריהוט (דרוש החלפת גופי תאורה, שידות וריהוט), וגג הרעפים (מבנה העץ של האריחים הפך רעוע ויש להחליף אותו על מנת למנוע קריסת הגג).

מבחינת התשתיות, עלינו להתקין מערכת איורור מקצועית על מנת שפגעי הלחות לא יחזרו במהירות. כך גם בחדר המכונות יש להחליף את המשאבה ומערכות ההסקה הישנות. בקפריסין מעת לעת ישנם תקופות של מצוקת מים, בהם האזרחים אוגרים מיכלים של מים לשימושם האישי. על מנת לאפשר טבילה באופן רציף, חפרנו קידוח בעומק 20 מטר, אותו עלינו להמשיך לתחזק ולהחליף את משאבת מי תהום.

MIKVE_003.jpeg MIKVE_008.jpeg MIKVE_012.jpeg

MIKVE_004.jpeg MIKVE_009.jpeg MIKVE_011.jpeg MIKVE_005.jpeg

MIKVE_010.jpeg MIKVE_013.jpeg MIKVE_016.jpeg